Age check

We always ask for your age, in stores and also online. Are you 18 or older?

Kijk Op Drank
J.A. van der Goeskade 1
4461 BH GOES

Opening hours

Mon: 13:00- 18:00 uur
Tue: 10:00 -18:00 uur
Wed: 10:00 -18:00 uur
Thu: 10:00 - 21:00 uur
Fri: 10:00 -18:00 uur
Sat: 09:00 -18:00 uur
Sun: gesloten

Maandag 5 oktober hebben wij studiedag en zijn gesloten

Kijk op Drank úw topSlijter 100% craftsmanship

Webshop

You are here:
Kijk op Drank
Wine
Exclusief topSlijter
Aanbieding

Xavier Roger Carignan vieilles vignes

Xavier Roger Carignan vieilles vignes
De gemiddeld 50 jaar oude Carignanstokken op de mineraalrijke kiezelhoudende grond in het achterland van het Zuid-Franse Béziers leveren de druiven voor deze wijn. Het aantal trossen per plant wordt door de leeftijd zeer beperkt, waardoor de smaak van de druiven zeer intens is!
Voorheen een bekende Rhônedruif die mede zorgt voor de karaktervolle klassieke rondeur van bijvoorbeeld een Gigondas en Chateauneuf. Een “vergeten” druif die niet nieuw wordt aangeplant vanwege het lage rendement maar die desondanks zeer interessant is als mono-cépagewijn. Xavier Roger heeft deze druif herontdekt en maakt hier een moderne versie van, waarbij de helft van de wijn houtrijping heeft ondergaan voor een flinke doses vanille en intensiteit, en de overige helft juist voor een fris en fruitig karakter.
€ 7.99
Bottle
Huidige voorraad: 51
6 flessen voor 39.99 ook in de mix
In shopping cart

Etiketinformatie

Land van Herkomst
France
Druivensoort
Carignan Vieilles Vignes
Inhoud
75 CL
Alcoholpercentage
12.5% vol
Soort wijn
Red
Kleur
Rood met een dieppaarse kleur
Geur
complex fruit, bramen, kruiden,en een flinke teug vanille
Smaak
Carignan, ook bekend als 'Mazuelo' en 'Cariñena'. Oorspronkelijk uit Noord-Oost Spanje en ook veel aangeplant in Zuid-Frankrijk. Vaak hoog in tannines en aanwezige zuren, maar wordt echt goed met oude tot zeer oude stokken. De wijn van deze druif laat zich goed rijpen op houten vaten, waardoor een hint vanille de wijn mooi omhoog brengt.
Afdronk
Rood met een dieppaarse kleur en een complex fruit, bramen, kruiden, een flinke teug vanille maar toch subtiel vol fruitig.
Post a review